Nuotekų valymo įrenginiai


Biologinio valymo įrenginiai – geriausia galimybė valyti nuotekas individualiuose namuose, sodybose, įmonėse ir kt. Tai itin svarbu vietose, kur negalima prisijungti prie miesto kanalizacijos. Valymo įrenginių naudojimas reglamentuojamas Lietuvos, EU normų reikalavimais ir Ministrų kabineto taisyklėmis.

 

Lietuvoje galiojančios statybos normos ir taisyklės, direktyvos ir standartai reikalauja, kad nuotekų valymo sprendimai būtų įgyvendinami šiais būdais: centrinė kanalizacija, sandarios išmatų duobės, biologinis nuotekų valymas. Jei prisijungti prie centrinio kanalizacijos tinklo nėra galimybės, namo savininkas turi pasirinkti ką naudoti – sandarią išmatų duobę ar biologinio valymo įrenginį. Neverta lyginti šiuos abu variantus, – išmatų duobės gali tikti tik nuotekoms laikyti, jas būtina reguliariai valyti, o tai tikrai brangu. Be to, būtina prisiminti ir stiprų nemalonų kvapą, kurį jos skleidžia, ypač vasarą. Biologinio valymo įrenginiai aptarnaujami tik kartą į metus kai reikia išsiurbti perteklinį dumblą. Biologinio valymo įrenginių privalumas – jie neskleidžia jokio kvapo.

 

Biologinio valymo įrenginiai valo nuotekas iki lygio, kuris leidžia išleisti išvalytą vandenį į telkinius ir nebijoti aplinkos užteršimo.

 

Valymo įrenginių korpusas – patvarus ir sandarus, pagamintas iš polipropileno, kas užtikrina apsaugą nuo teršalų patekimo į aplinką arba į geriamojo vandens šaltinius. Valymo įrenginiai pagaminti taip, kad juos būtų paprasta ir lengva naudoti ir prižiūrėti, o taip pat išvengti nemalonių staigmenų eksploatavimo metu.

Daugiau informacijos rasite www.valymoiranga.lt

Visos teisės saugomos © 2015 lzt.lt